Понеділок, 30 березня 2015 03:00

Алкоголь

Автор
Оцініть матеріал!
(4 голосів)

Зловживання алкоголем є однією з актуальних проблем нашої країни. Широкапродажірекламаалкогольнихнапоїв, соціальна, економічнаіпсихологічнанапруженість, неорганізованістьдозвіллятавідпочинкусприяютьалкоголізаціїнаселення, включаючистудентство. Зареєстровані раніше зниження захворюваності хронічним алкоголізмом змінилося його зростанням, у тому числі найбільш важкого стану - алкогольного психозу.

Нещасні випадки, отруєння і травми, пов'язані з алкоголізмом, вражають переважно осіб квітучого віку (особливо чоловіків): в структурі смертності працездатного населення вони посідають перше місце і вийшли на друге місце в структурі причин смертності всього населення Росії, ставши причиною смерті кожного другого чоловіка і кожної третьої жінки, померлих в працездатному віці. Зростання смертності працездатного населення впливає на формування трудових ресурсів.

Алкоголь - шкідливий вплив на організм людини

Алкогольний спосіб життя як антипод здорового способу життя є одним з найважливіших факторів, що ведуть до передчасної смерті.

Алкоголізм - величезне соціальне зло, яке зсередини «роз'їдає» особистість, завдаючи величезної шкоди суспільству.

«Національне лихо», «колективне самогубство нації», «шлях до катастрофи людства» - так оцінюють вчені і громадськість багатьох країн зростаюче зловживання спиртними напоями.

Початок систематичного сп'яніння - це розбещеність, безкультур'я і безвольність, а період психічної залежності від алкоголю - це вже зароджується захворювання.

Алкоголь і потомство

Про згубні наслідки алкоголю на потомство людству відомо давно. Так, у стародавній Спарті діяв закон, що забороняє молодятам пити вино в день весілля. У Стародавньому Римі казали: «П'яниці породжують п'яниць» і взагалі забороняли пити до 30 років, тобто до того віку, поки чоловіки не обзаведуться сім'ями. Давньогрецький філософ Платон домагався введення закону, за яким категорично заборонялося пити до 18 років, тобто до дозрівання організму.

У Карфагені діяв закон, що забороняє пити вино в ті дні, коли виконувалися подружні обов'язки. Персонаж давньоримською міфологією Вулкан народився хромоногим, так як Юпітер в момент зачаття був п'яний.

Зараз накопичено великі статистичні дані про згубний вплив алкоголю на потомство. Наприклад, болгарський лікар Р. Єфремов, тривалий час спостерігаючи за 23 хронічними алкоголіками, зафіксував 15 мертвонароджених та 8 дітей-виродків в їх сім'ях. Французькі науковці на великому статистичному матеріалі довели, що максимальна кількість мертвонароджених було зачато у період карнавалів та відзначення врожаю молодого вина.

З'явився навіть термін «діти карнавалів». Зрозуміло, далеко не всі батьки, про які тут йдеться, були хронічними алкоголіками. Вся справа-в «п'яному зачатті».

Встановлено, що лише у 5% розумово відсталих дітей, що навчаються в так званих допоміжних школах, батьки страждають хронічним алкоголізмом, у решти вони «практично здорові люди», але, правда, не гребують алкоголем. Однією з причин відхиляється поведінки у дітей при сімейному алкоголізмі є імітаційне поведінку.

Відомо, що діти слідують вихователям, батькам, і вони слідують таких форм асоціальної поведінки батьків-алкоголіків, як лихослів'я, хуліганство, дрібне злодійство, куріння, вживання алкоголю і наркотиків.

Читати 3026 разів Останнє редагування Середа, 16 березня 2016 11:20

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Відгуки

instagram

Написати нам

captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com