П'ятниця, 27 березня 2015 02:00

Дружба

Автор
Оцініть матеріал!
(5 голосів)

dlya-chogo-potribni-druzi

Кожен із нас має безліч друзів, проте справжніми з них є одиниці. Чому так відбувається? Бо справжня дружба проходить усі випробування і триває роками.

Яким повинен бути справжній друг? На мою думку, cправжній друг – це той, кому ми безмежно довіряємо. Справжній друг – це той, хто завжди поруч, особливо у час, коли потрібна підтримка. Зі справжнім другом завжди можна порозумітися навіть тоді, коли ставлення до чогось зовсім різні. Справжні друзі завжди знайдуть шлях до примирення. Їм разом цікаво, вони мають спільні інтереси, захоплення, навіть риси характеру. Справжня дружба, на моє переконання, передбачає щирість і відвертість, вірність і чуйність, уміння співпереживати і допомогти, прагнення зрозуміти один одного.

Щасливий той у кого є не просто друзі, а хто має справжнього друга.

«Друг — це той, хто входить у твої двері, коли весь світ виходить з них». Беззаперечна істина для багатьох із нас, але саме вона, ця істина, викликає безліч питань, дискусів, обговорень. Одного разу ти зустрінеш найближчу тобі людину за думками, мріями, спільними інтересами. Дуже важко одразу зрозуміти, кого ти зустрів — справжнього друга чи просто приятеля. Яким же повинен бути справжній друг, як його виявити серед багатьох знайомих, із якими ти проводиш час? Перш за все, справжній друг, мабуть, це та людина, яка приймає тебе таким, як ти є. Недарма ж кажуть, що друг — це той, хто знає всі твої недоліки і все-таки любить тебе.

Ми часто плутаємо друзів і знайомих. Знайомий - людина, у якого з вами є щось спільне і який не проти вашої компанії. Час від часу. Просто друг буде хвалити вас, поки у вашому житті світить сонце і співають пташки, але варто хмарам згуститися на горизонті - і тільки його й слід прохолов.

Але справжній друг завжди пам'ятає про вас, і тому ніколи ...

1. Не буде критикувати вас за недоліки

Скільки б у вас не було недоліків, наскільки б не в своїй тарілці ви себе ні відчували і яким би збитковим ви себе вважали, вам не доведеться приховувати все це від справжнього друга. Всі ваші начебто недоліки вони бачать як особливості, які якраз і роблять вас настільки незвичайним і цікавим чоловіком.

Чим повніше дві людини приймають один одного, тим більше їх обопільне щастя - і навпаки, із зростанням нетерпимості і завищених очікувань це щастя знижується. Справжні друзі люблять і приймають вас такими, які ви є.

2. Не кине вас в біді

Справжня дружба проявляється саме в тих ситуаціях, коли один з друзів потребує неподільному уваги другого, коли він вразливий і мало чим може відплатити за турботу про нього. І тому справжній друг не той, хто завжди поруч з вами, коли вам добре, а той, хто залишається поруч, коли вам погано.

І тому придивляйтесь до тих, хто залишиться з вами в чорні дні вашого життя - особливо тих, хто жертвує заради вас тим, що у них є, саме тоді, коли вам це найбільше потрібно. І коли ви вийдете з чорної смуги, озирніться. Ті, хто вийдуть з неї разом з вам - і є ваші справжні друзі.

3. Не буде намагатися підрізати вам крила

На жаль, не всі ваші друзі є такими насправді. Деякі з цих «друзів» неодмінно спробують перешкодити вам реалізувати ваш повний потенціал. Знаю, це може виявитися непросто, але не дайте цим диверсантам підбити крила вашої мрії. Не дозволяйте їм перетворити ваше небо у стелю. Бійтеся тих, хто сміється над вашими прагненнями. Ті, хто прагне підрізати вам крила, найчастіше самі безкрилі. Але великі люди - такі, з якими дійсно варто проводити час - змушують вас повірити, що ви можете добитися всього, чого завгодно.

І пам'ятайте, надихаючі події почнуть відбуватися у вашому житті лише тоді, коли ви відкине песимістів і заздрісників. Не тому, що ви їх ненавидите, але тому, що поважаєте себе і своє життя.

4. Не пригадає вам колишнє

Деякі люди ніколи не зможуть визнати, що ви - вже зовсім не та людина, яким були колись. Що ви змогли чогось навчитися на своїх помилках, і давно їх переросли. Їм не по собі від того, що ви ростете і йдете по своєму житті далі, і тому вони постараються натягнути на вас ваше минуле, немов старий плащ. Не допомагайте їм, заохочуючи подібну поведінку. Відмовтеся від їх негативу, знайдіть мир і спокій!

Справжній друг ніколи не стане звинувачувати вас в помилках минулого, навпаки, вони допоможуть вам розібратися з їх наслідками в сьогоденні і майбутньому. І якщо хтось судить вас за гріхами вашого минулого і щоденно шпиняют вас, нагадуючи про нього, можливо, варто взяти своє життя у власні руки, залишивши цього набриднуть в минулому - назавжди?

5. Не буде вам брехати

Якщо вам пощастило дістати в друзі хронічного брехуна, але ви знову і знову прощаєте йому чергову брехню і даєте новий шанс, тоді ви з ним дуже схожі - адже виходить, що вам бреше не тільки він, але й ви самі. Якщо у вас в друзях людина, що уникає правди і що говорить вам лише те, що вам хочеться чути, він робить це заради себе, а не вас. Він хто завгодно, але не справжній друг - і не вважайте його таким.

6. Не буде робити вигляд, ніби знає відповіді на всі питання

Якщо ви згадаєте про людей, які найпозитивніше вплинули на ваше життя, навряд чи серед них виявиться хтось, який намагається відповісти на всі ваші питання або вирішити всі проблеми. Ні, швидше вже ними будуть ті, хто тихо сидів з вами, коли вам потрібно було подумати, підставляв плече, коли вам хотілося поплакати, і хто був з вами навіть тоді, коли нічим не міг вам допомогти - просто щоб не залишити вас наодинці.

Не шукайте друга, який вирішить всі ваші проблеми - шукайте того, хто переживе їх разом з вами.

7. Не буде брати у вас, не даючи нічого взамін

Ви заслуговуєте друзів, які можуть змусити вас посміхнутися, які не вважають, що ви тут тільки для їх блага, і які не залишать вас у важку хвилину. Якщо ви помітите, що друг завжди лише бере щось від вас, не даючи нічого взамін, постарайтеся відсторонитися від них на якийсь час. Якщо ви йому не байдужі, він помітить. Якщо ж ні - що ж, без нього вам буде тільки краще.

Так, бажання ділитися - відмінна риса людського характеру, але якщо хтось змушує вас віддавати більше, ніж ви отримуєте, це вже не серйозно. І якщо ви відчуєте, що вами безсоромно користуються, знайдіть в собі достатньо самоповаги, щоб поглянути цій ситуації прямо в очі. Ні, це не означає, що ви повинні негайно розірвати відносини з тими, кого вважаєте винними, але ви повинні серйозно переосмислити ваші відносини і зрозуміти, де в них потрібно провести межу, за якою дружба вже кінчається.

8. Не буде витирати об вас ноги

Щоб протистояти ворогам, часто потрібно велику мужність, але часом ще більша мужність потрібно, щоб скоротити своїх друзів. Іноді над вами знущаються і витирають об вас ноги, здавалося б, близькі люди. Звертайте увагу на те, як ваші друзі до вас ставляться, на всі їхні чергові підколки і жартики, і якщо вони переходять межу, поговоріть з ними про це, або на якийсь час відсторонитеся від них. Загалом, скористайтеся можливістю оздоровити відносини.

Життя занадто коротке, щоб оточувати себе людьми, що намагаються вас контролювати або вами маніпулювати. І будь-який, хто так чинить - ніякої вам не друг. Так підіть же геть від егоїстів, скиньте з себе ці окови.

9. Не буде вести себе так, ніби робить вам послугу

На істинній дружбі ніколи не висить тяжкий вантаж насильно вирваних обіцянок і обов'язків. Те, що справжні друзі роблять один для одного, вони роблять тому, що їм не все одно, і тому, що вони цього хочуть. Крапка.

Так що не біжіть за людьми і не прохайте їх. Воно того не варті. Якщо хтось ваш справжній друг і хоче, щоб ви були поруч, повірте - він знайде для вас місце у своєму житті. Ви не повинні за нього боротися. Ніколи і ні за що не нав'язуйте дружбу тому, хто вважає себе вище за вас.

Справжній даруг, друг, розуміючий ваші тривоги і сльози, куди цінніше сотні знайомих, що залишаються поруч, лише поки вам весело. Справжній друг не тільки беззастережно прийме вас, але і допоможе стати тим, ким ви здатні...

Але для такої дружби ви не тільки повинні зустріти відповідну людину - відповідним людиною повинні бути і ви.

Напевне, людина не вижила б, якби в неї не було родини і друзів, адже просто неможливо бути самому. У школі, на роботі, просто на вулиці нам буває необхідна допомога друга. Дружба — не просто слово, здатність бути близьким із нерідною тобі людиною відрізняє людей від тварин.

Справжній друг ніколи не зрадить, прийде на допомогу в будь-якій ситуації, захистить, якщо треба, підтримає, коли ти сподіватимешся на його підтримку. Він буде ділитися з тобою і добрим, і поганим, буде спілкуватися з тобою, навіть якщо трапиться розлучитися дуже надовго. Часто друзі стають настільки близькими, що краще буде назвати їх побратимами, навіть братами.

Читати 3987 разів Останнє редагування Середа, 16 березня 2016 11:46

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.

Відгуки

instagram

Написати нам

captcha

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com